بازی چوگان در میدان گنجعلی خان کرمان برگزار می شود + واکنش باشگاه اتلتیکو به شایعات جذب دیبالا – تور ارمنستان

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان اعلام کرد که در ادامه جشن ملی نوروزگاه، بازی چوگان در تاریخ ۱۱ فروردین ۹۷ در محل میدان گنجعلی خان کرمان برگزار می شود
محمود وفایی با اشاره به اینکه بازی چوگان از کهن ترین و زیباترین ورزش های ایران باستان است، افزود: چوگان ورزشی است شادی بخش و آموزنده که جسم و جان را نیرومند می سازد.

او با بیان اینکه این ورزش به عنوان نخستین ورزش دسته جمعی شناخته شده است، ادامه داد: این ورزش مهیج برخلاف ورزش های عهد کهن، زورآزمایی انسان ها علیه یکدیگر نبوده بلکه نبرد بر سر توپ یا گوی صورت گرفته است.

وفایی با اشاره به اینکه این بازی به صورت چهارنفره برگزار خواهد شد، تصریح کرد: مدت این بازی ۲ ساعت و در نوبت صبح در محل میدان گنجعلی خان کرمان انجام می شود.

این بازی در چارچوب جشن ملی نوروزگاه با همکاری هیئت چوگان استان کرمان برگزار می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مدیرکل میراث فرهنگی کرمان اعلام کرد که در ادامه جشن ملی نوروزگاه، بازی چوگان در تاریخ ۱۱ فروردین ۹۷ در محل میدان گنجعلی خان کرمان برگزار می شود.

——————-

ورزش سه: ملاقات هفته گذشته دیگو سیمئونه و پائولو دیبالا در مادرید باعث شده تا شایعات انتقال ستاره آرژانتینی به اتلتیکو قوت بگیرند
به نقل از مارکا، پائولو دیبالا در یکی دو سال اخیر همواره در کانون اخبار و شایعات بوده است. زمانی صحبت از انتقال او به رئال و بارسا بود و حالا از اتلتیکو به عنوان مقصد بعدی وی یاد می شود.

کوریره دلو اسپورت، نشریه چاپ رم، حتی خبر از توافق نهایی دیبالا و اتلتیکو برای قراردادی 5 ساله داده است. طبق این ادعا، دیبالا جانشین گریزمان در باشگاه مادریدی خواهد شد. حتی گفته شده است که اتلتیکو قرار است 150 میلیون یورو بعلاوه ساویچ را به یوونتوس بدهد تا دیبالا را به خدمت بگیرد.

ورزش سه: ملاقات هفته گذشته دیگو سیمئونه و پائولو دیبالا در مادرید باعث شده تا شایعات انتقال ستاره آرژانتینی به اتلتیکو قوت بگیرند.

باشگاه اتلتیکو اما نسبت به این شایعات واکنشی صریح از خود نشان داد و هرگونه تماس با دیبالا و نیز باشگاه یوونتوس را تکذیب کرد. باشگاه اتلتیکو مصرانه اعتقاد دارد که گریزمان به قراردادش پایبند خواهد ماند و دیبالا جایی در برنامه های سیمئونه ندارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *