اقامتگاه های بومگردی استان ایلام در انتظار تسهیلات بانکی – تور ارمنستان

صندوق کارآفرینی امید هنوز به تعهدات خود برای پرداخت تسهیلات به اقامتگاه های #بومگردی در حال ساخت #ایلام عمل نکرده است
وی افزود: ما این موضوع را به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهران انتقال دادیم، ولی هنوز تغییری حاصل نشده است. البته استان هایی مثل کرمان در زمینه بومگردی، توسعه قابل ملاحظه ای داشته اند، اما تور ارزان ترکیه تا جایی که اطلاع دارم بیشتر استان ها در زمینه دریافت تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی مشکل دارند.

کارشناس طبیعت گردی ایلام با انتقاد از صندوق کارآفرینی امید برای به تعویق انداختن تسهیلات بومگردی های این استان، گفت: با آن که طرح های این استان بهمن ماه سال ۹۵ برای دریافت تسهیلات به این صندوق معرفی شده بود، اما مسؤولان آن به بهانه پایان اعتبار تفاهم نامه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی قیمت تور گوانجو و گردشگری به این درخواست ها پاسخی نمی دهند.

این کارشناس طبیعت گردی در ایلام گفت: این استان در حال حاضر دارای دو اقامتگاه بومگردی رسمی در روستاهای گاومیشان و آبدانان است و برای ۱۳ واحد متقاضی دیگر نیز موافقت نامه اصولی صادر شده که این واحدها تا پایان سال بهره برداری می شوند.

وی گفت: از بین ۱۵ واحد اقامتگاه بومگردی استان، فقط همان دو واحد معرفی شده در سال ۹۴، موفق شدند تسهیلات تور هند دریافت کنند و در سال ۹۵ افتتاح شوند، وگرنه بقیه واحدها که موافقت نامه اصولی گرفته اند، موفق نشدند چنین تسهیلاتی بگیرند.

غفوریان گفت: هنگام پیگیری، مسؤولان صندوق کارآفرینی گفتند که مدت اعتبار تفاهم نامه شان با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تمام شده، آن طور که آن ها اطلاع دادند؛ اعتبار تفاهم نامه تا هفتم تیرماه ۹۶ بوده، در حالی که بیشتر طرح های ما بهمن ماه سال ۹۵ معرفی تور پاتایا نوروز 97 شده و به هیچ یک از مکاتبات ما جوابی داده نشده است. قرار بود مدیرکل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری به همراه معاون این صندوق در سفری به ایلام این تفاهم نامه را تمدید کنند که هنوز اتفاق نیافتاده است، هرچند از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اقدامات لازم در این زمینه انجام شده فقط باید صندوق پای کار آید.

لیلی غفوریان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با وجود آن که طبق تور ارزان خارجی توافق صندوق کارآفرینی امید و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اقامتگاه های بومگردی متقاضی دریافت تسهیلاتِ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی، تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، اما این صندوق هنوز به تعهدات خود برای پرداخت این تسهیلات به اقامتگاه هایی که چنین شرطی را رعایت کرده اند، عمل نکرده است. حتی برخی از این پروژه ها با سرمایه ی شخصی و به امید دریافت این تسهیلات تا ۸۰ درصد هم پیشرفت تور اردبیل فیزیکی داشته اند، اما فعلا از وام خبری نیست.

صندوق کارآفرینی امید هنوز به تعهدات خود برای پرداخت تسهیلات به اقامتگاه های #بومگردی در حال ساخت #ایلام عمل نکرده است.

کارشناس طبیعت گردی و امور روستایی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ادامه داد: اواخر بهمن ماه سال ۹۵ و همچنین اوایل امسال، مجموعا حدود تور خارجی ۲۵ طرح و واحد را به صندوق کارآفریی برای دریافت تسهیلات معرفی کردیم که در بین آن ها پنج طرحِ اشتغال ضربتی در دو روستای هدف گردشگری استان وجود داشت، اما هنوز تکلیف آن ها در این بخش روشن نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *