خواسته معاون صنایع دستی از معاون اول رئیس جمهور – تور ارمنستان

معاون صنایع دستی از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد، نهادها و وزارتخانه ها را ترغیب به تغییر تصویر و همکاری ویژه با سازمان میراث فرهنگی کند

نامورمطلق اضافه کرد: هنوز نهادهای تصمیم گیرنده نتوانسته اند امکانات و ساختار را با وضعیت جدید هماهنگ کنند و تصمیم ها دیرتر از واقعیت ها به سرانجام می رسد. از آقای جهانگیری می خواهیم تور ترکیه نوروز 97 نهادها را به تغییر تصویر و همکاری ویژه ترغیب کنند.

او ادامه داد: در گردشگری ساخت و سازها به خصوص در هتل ها و اقامتگاه ها از رشد بی نظیری بهره مند بود و کشور به یکی از قطب های نوظهور گردشگری تبدیل شده است.

معاون صنایع دستی از معاون اول رئیس جمهور درخواست کرد، نهادها و وزارتخانه ها را ترغیب به تغییر تصویر و همکاری ویژه با تور ارزان هند سازمان میراث فرهنگی کند.

به گزارش ایسنا، «بهمن نامورمطلق» در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به نمایندگی از دیگر معاونت های سازمان، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود اظهار کرد: این مراسم تودیع و معارفه یک رئیس نیست، بلکه تودیع و معارفه دو دولت تلقی می شود. در دوران دولت یازدهم سه رئیس در این سازمان تغییر کرد که این قابل تأمل است. البته تفاوت های تور مشهد زمینی ماهوی در این دولت به نسبت سایر دولت ها وجود داشته، چرا که مَنش متفاوت هر سه رئیس، پیگیری یک نگرش و پارادایم بوده است. این تغییرها همراه با پیوستگی بوده و نه گسست، برای همین سازمان موفق بوده است.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: همه این سعی ها به معنی خوب و عالی بودن همه چیز نیست، ولی به هر حال سازمان با وجود کمبودها در مسیر توسعه حرکت کرده و به قول آقای بهشتی، از حالت تور پکن نباتی و اورژانسی درآمده است. ریل گذاری ها صورت گرفته و قطار سازمان روی ریل قرار گرفته است. همچنین جایگاه اجتماعی این سازمان ارتقاء یافته است، به طوریکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جشنواره شهید رجایی دستگاه برگزیده شد.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین اظهار کرد: معاونت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کوچکترین معاونت ریاست جمهوری به تور پاتایا نوروز 97 حساب می آید، برای همین مدیریت معمارانه ای را می طلبد؛ چرا که ریاست آن با معادلات چند مجهوری مواجه است.

نامورمطلق همچنین گفت: به دنبال گفت وگوهایی که با معاونان این سازمان داشتیم، آقای مونسان را مدیری پرانرژی، اهل تعامل و توسعه گرا دیدیم. مدیریت متعادل در سه حوزه و متوازن در دو سطح ستاد و صف است.

وی تأکید کرد: این سازمان برای قدم نهادن در مسیر توسعه به حمایت بیشتری نیاز دارد، تور اروپا نوروز 97 به سرمایه های انسانی؛ چرا که در دولت های گذشته نیروی انسانی در این سازمان بسیار آسیب دید و وضعیت حقوقی کارکنان آن به نسبت سایر نهادها و سازمان ها پایین است. مدیران استانی با این مشکل بیشتر مواجه هستند.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: از آنجا که در روزگار ما تخریب به یک صنعت سودآور تبدیل شده، این فعالیت های موفقیت آمیز دیده نمی شود و برای همین قرار شده فعالیت تور ایتالیا نوروز 97 های همه معاونت ها به متن و کتاب تبدیل شود.

وی همچنین سهم “احمدی پور” را در ارتقای موقعیت این سازمان قابل توجه دانست و گفت: او فردی متعهد و دلسوز است که در این فرصت اندک توانست کارهای خوبی انجام دهد. ایشان در شرایط سخت زمانی این سازمان را تحویل گرفت. همه می دانند در ماه های پایانی دولت کار چقدر سخت می تواند باشد.

نامورمطلق سپس به شماری از فعالیت های سه معاونت میراث فرهنگی، صنایع تور سیشل نوروز 97 دستی و گردشگری اشاره کرد و افزود: در معاونت میراث فرهنگی، هیچ گاه تا این حد نقش تاریخی آثار فرهنگی به نمایش گذاشته نشد و هیچ گاه استرداد اموال تاریخی را در یک دوره تا این اندازه نداشتیم. در بخش صنایع دستی شاهد رشد صادرات به بیش از 2.5 برابر و ثبت جهانی شهرهای صنایع دستی و همچنین افزایش اشتغالزایی سالانه تا 20 درصد بودیم.

وی قانونمندی، قانون گذاری، ترویج تفکر اقتصادی و تجاری سازی، چارتر اشتغالزایی، انضباط، اخلاق مداری، به روز کردن و نوآوری، فرهنگ سازی و گفتمان سازی را از جمله اقدامات موفقیت آمیز این سازمان در دوران دولت یازدهم برشمرد و افزود: در این 14 سال سه بار شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تشکیل شد که همه آنها در دولت یازدهم اتفاق افتاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *